The…

…brave might not live long but the cautious never do… (Odvážní nemusí žít dlouho, ale opatrní nežijí vůbec.)

Slyšela jsem to včera uprostřed spousty dalších vět a slov, zaujalo mě to a začla jsem nad tím přemýšlet. To souvětí by se dalo tak lehce zneužít, tak jsem se chvíli bála to kamkoli napsat. Twitter i Facebook jsem zavrhla (nemohla bych dát dostatečné vysvětlení) a vzpomněla jsem si na WordPress, po dlouhé době 🙂 

Kde končí odvaha a začíná šílenství? Je opatrnost doopravdy tak omezující nebo je to jen moudrost? Myslím, že to jsou ty hlavní dvě otázky, které si musí autor i posluchač vyjasnit, aby nedošlo k nedorozumění. Asi bych tu mohla psát příklady z našich životů, ze světa, ale proč bych měla, když v Bibli je stejně všechno popsáno x-krát lépe. 

Popřemýšlejte o odvaze a o opatrnosti…co je moc, co je příliš? Přepískneme-li to s odvahou (neboli to přejde na šílenství), můžem ztratit naše nejdražší, budeme-li moc opatrní, nikdy nejdražší nebudem mít…nic není lepší nebo horší. Záleží však na té druhé straně, na těch druhých kolem nás, odpustí nám naše šílenství nebo přiblíží se oni k nám i přes naší opatrnost?

Reklamy

COMMENT?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s