Spolupráce…

…může být naprosto nejúžasnější věc. Proč?

1. Úspěšná spolupráce spočívá v rovnoměrně rozdělené práci, kdy každý dostane tu část, ve které je z té skupiny nejlepší, a tu zodpovědnost přijme. Jsou dva, muzikant a textař. Muzikant by třeba napsal nějaký text ke své melodii, ale když tu zodpovědnost předá textaři či básníkovi, vznikne nakonec krásná píseň – ne jen krásná melodie s prázdnými slovy či mistrovsky složená slova zohyzděná jakýmsi hlukem.

2. Spolupráce nutí ze sebe vydat víc. Když na něčem pracujeme sami, lehce si odpustíme jeden večer nicnedělání. Ale ve spolupráci to nejde tak lehce. Spíš je naše přirozenost se před lidmi trošku předvést. Více se soutřeďujeme, zvyšujeme naše standardy, hledáme nové cesty…není to myšleno negativně, naopak, při úspěšné spolupráci se navzájem povzbuzujeme. Tvořiví lidé jsou málokdy izolovaní od okolního světa.

3. Při úspěšné spolupráci se setkáváme s odlišnými názory. To je super. Fakt. 🙂 Rozšiřujeme nejen naše obzory, ale také se učíme jednat s lidmi, kteří mají jiný názor.

4. Začínáme spolupráci s tím, že ti lidé s námi sdílí cíl. Při klikaté cestě k cíli někdy zapomínáme, proč to celé vlastně děláme, jsme unavení, rozčilení, zdrcení…ti další nás mohou vzít na chvíli ven ze všech těch situací a pomoct nám, abychom znovu uviděli ten cíl. 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Miscellaneous. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

COMMENT?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s