Oči, uši a atmosféra…

…narazila jsem na tyto tři slova při náhodném (pfff) zavítání do Hillsong Creative. Byl to titulek k jednomu článku týkající se chval, jsou to docela známý věci, ale nikdy neuškodí si je připomenout, protože je nikdy nedodržujeme…

Tady je neoficiální překlad:

Při službě ve chvalách umět „číst“ ducha místnosti a přitom neztratit kontrolu nad nástroji je klíčem k našemu uctívání. My jako hudebníci se většinou učíme nové chvály skrze MP3 a dodané akordy, ale jakmile se je naučíme, stanou se už jen usměrňovači, které určují hrubý směr. Když se naučíme používat naše oči a uši, abychom přečetli atmosféru a ducha místnosti, posune nás to ohromně dál.

Pokaždé když hrajeme jednu chválu, duch místnosti se bude pokaždé trochu lišit, poněvadž jsou přítomni jiní lidé, a v průběhu se mohou dít rychlé změny v dynamice, jemnosti a přístupu – vše podle vedení Ducha Svatého, který nás bude vést podle potřeb lidí. Pokud nám unikne tato záležitost, staneme se „tou kapelou, která zahrála hezky pět písní, ale bez umožnění opravdového poslechu, bez citu, bez žádných ohledů na potřeby lidí“.

Prostě řečeno: nechte chvály dýchat – počkejte chvíli a zahrajte intro a sloky s pocitem, že jste spojeni s potřebami lidí na shromáždění. Poslouchejte a rozhlížejte se po místnosti a veďte své hraní podle toho, co slyšíte a vidíte. Někdy moc ženeme a unikají nám ty chvilky, které mohly posloužit lidem, protože se nemůžeme dočkat další písně.

„Ale jak je psáno: Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo Ho milují. Nám však to Bůh zjevil skrze Ducha, Duch totiž zkoumá všechno, i hlubiny Boží.“ 1.KOR 2:9,10

Reklamy

COMMENT?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s