Dělala…

…jsem si pořádek v papírech a cd a dvd (když už mám za sebou všechny zkoušky, tak můžu vyházet asi polovinu věcí) a narazila jsem na pár dobrých a spoustu strašných (možná strašidelných) věcí, ale stály za to =) Mezi zajímavostmi patří např. tři papíry, který jsem popsala asi předminulý léto, když jsem byla na Slovensku u Stephena a Sohee. Když to vemu popořadě, tak…já to přepíšu:

 

(první papír, psala jsem to ve vlaku cestou tam, jela jsem spolu s nima, moc jsem je neznala a byli jsme zavřený v jednom kupé, tak jsem nechtěla při tichu nedělat vůbec nic, předstírala jsem, že píšu někomu dopis…)

 

Achoj,


omlouvám se předem, že píšu jak prase, ale jsem ve vlaku…ve vlaku do Kolína…a odtamtud ještě dál…až do Bratislavy. 

Taky se omlouvám, zase, že jsem se nepřišla rozloučit, moc mě to mrzí, chtěla jsem, moc…táta mi dal na sbalení půl hodiny, pak jsme museli na nádraží. Asi hlavně proč by tě nejspíš zajímalo. Přijeli k nám dva Korejci, v sobotu, to jsem je tam ještě neviděla, až v neděli ráno. No a v poledne mě táta vzal stranou do svýho pokoje (zavřel dveře!), jsem se skoro bála, že se něco stalo či tak něco…tak mi ukázal kalendář a tak někam píchnul prstem do července, že se vrátím. ,,Supr a teď kam a proč?“ Jsou to novomanželé, a ta žena neumí slovensky/česky ani anglicky. Táta jim prej dnes ráno povídal zase o ,,úspěších” dcerušky…tak jedu přibližně na měsíc k nim, on chodí do práce, ona je celý den doma sama a nemůže jít ven, páč se bojí, že by se nedostala ani zpátky domů… (Kdyžtak prý bydlí v Růžové dolině) Tak protestovat by bylo fakt hloupé a ani bych neměla pořádný důvod, snad jen sobeckost, že bych chtěla ještě tak dvě hodiny na rozloučení s tebou…no dobře, asi ještě možná s Martinem, ale s ním je to taky všelijaký, ještě by to pochopil špatně, co pak, neměla bych ani čas mu to vysvětlit. 

Je tu strašně moc velký okno, no není zas tak veliký, ale normálně jsou uprostřed rámy, takže to narušuje celkový výhled z okna, ale tady není nic, vypadá to jako obraz…fotka…krásná..mraky jsou krásný, jako kdyby je někdo….fluff them…(projeli jsme Brandýsem nad Orlicí)

To ti musím říct, řekla mi to teď před chvílí, teda spíš přečetla, o záviděníhodných ženách s přibývajícím věkem: (asi to nebude přesný)


kolem 10 holky hezké a které se dobře učí

            20 po plastice která nejde poznat a vypadají suprově

            30 před svatbou si náramně užívali a po svatbě se mají taky dobře

            40 nějak asi vedou úspěšně domácnost a jejich děti se v pohodě dostali na školy

            50 věrný manžel, který ji miluje

            60 živá s manželem, který ještě stojí za to

            70 má děti, které jí už podporují, že si nemusí dělat s ničím starosti

            80 ještě žijící žena

tady někde bylo ještě s hodně penězmi


No ale je to teda přizpůsobeno korejské kultuře, tak to v ČR moc platit nebude…i když něco možná ano.

– v Český Třebový – jsou hezký baráky… tak nádraží teda už nic, ale cestou je cihlový dům, v takovým bych chtěla mít třeba malý hotýlek =)

Teď se mi ptají, co udělám jako první, až tam přijdu…copak já vím?! Dyk ani nevím, co tam mají….

낙지보끔 – to mi prý uvaří. No tak na to jsem zvědavá… 보끔 znamená orestované na pánvi.

 

(druhý papír jsem popsala po pár dnech pobytu, ovlivněná slovenčinou =) )

 

Včera som prišla domů naozaj unavená, bola som v Galantě a Plaveckým Štvrtoku a eště tu v Bratislavě na hradě. Neviem prečo, ale i když som na hradě bola už několikrát, tak som si hrad nespojia s Bratislavou. Proto som súhlasila, že tiež pojedu. Tak nezměnilo sa to. Len tam bol nějaký stredoveký festival, tak sme nemohli do dolní části parku, ale já som stejně nemala veĺa času, manžílek s ženuškou už chtěli ísť domu. Cestou sme zastavili v Jasmínu, čínské restaurácii. Sladkokyselá polievka tu je stejná. =) Manžílek cestou na záchod potkal svého šfa, tak išel s ženuškou pozdraviť. Chvíli mi trvalo, než som si uvědomila, že je veĺa vysoká možnosť, že sa prestěhujem dovnitř. (Boli sme vonku) Hehe, tak asi sa s šéfom zas tak veĺa nemilujú. 


Dobre, moje brucho hundra, čakám na ženušku, až půjdeme kúpiť jedlo, akékoli jedlo, ale nějak dlouže písá email…by mi zajímalo, čo nemöže počkat jednú hodinu…nié, som sobecká, ať mě tu nechá zomrít hladom, já tu som totiž dobrovolně, viete? Viedela som všetka nebezpečí =) (poslední paragraf bola sranda…no naozaj!)

 

(poslední papír je z obou stran popsaný, na jedný straně další popis a na druhý seznam míst, který jsem chtěla v Korei navštívit)

 

kukurica. čaj z blizen

– jitrocel větší – listy – suší se

  lesní jahody . maliny, rybíz… brusinky – zuby

  čučoriedky (vraní oko)

  topinambur   slunečnice = hlíznatá

  šťovík


Manžílkovi kolegové sú … prostě chlapi no. Jeden pozve toho druhýho k sobě domů a u svých vchodových dveří zjistí, že nemá kľúče. Tak v noci volá sem, jestli by je oba náhodou neubytoval u sebe. Ale poněvadž bývám v izbě pre hosty já, tak není moc místa…tak spím s ženuškou na rozkládací pohovce, ktorá je pro 1,5 osoby. =) Dooobře, Korejci sú menší. 1,75 Korejce =).

Je to zvláštní, myslela jsem, že jen moj táta je hluchý a křičí do telefonu, ale jak počúvám manžílka, tak je to rozšířené asi u všech ženatých Korejců. Je v obýváku a slyším jak jeho, tak i toho druhýho na telefonu. Hehe a vystoupili někde úplně jinde a musí dojet taxíkem. A navrhuje na zítřejší raňajky korejský instantní nudle, že k obědu měl nechutnou pizzu, ale jeho chyba to není, objednal to kolega. Jaj, tak to jsem neslyšela, prý jestli necítí, jako kdybych byla jejich dcera. Pfff~ Sni dál, holčičko.

Jaj, mravní už. Prý ať nezesměšňuje jeho sny. No tak chlapče, měl bys vieděť, čo všetko ona nechala tam v Koreji a přijela tu s tebou. A taky čo všetko nemöže robiť. Doopravdy je doma celý deň, kdyby nemala počítač a internet, tak by sa asi zbláznila. Dobrý, usmířili se. Ale mal by naučiť sa byť pánem domu, chlap. Má moc hodný hlas. Jemný, vieš? Jak chcie pak deti mať?

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯


Sizzler buffet

– Cheongpo muk (mung bean jelly)

porridge

– waffles in Hongdae

– tall ice-creams (32 cm) but thin..

– Shinpo restaurant – Myeongdong

  (steamed dumplings)

– odpadní koš na zbytky ramyun – recyklace

  (Family Mart)

– Yeouido Park (along Han river)

– Omuto Tomato = fusion omurice

– Pepper Lunch – cook my own lunch

– Submeal – cheap pizza n’ thin crust

– Puffin Cafe

– green tea cereal

– King crab – 영덕대게 2648-6130

               주ㅈ차장 완비

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Slovakia 2006, Česky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

COMMENT?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s